Indywidualne podejście do każdego zwierzęcia

Wychowanie

W pracy z psami stawiam na wychowywanie członków rodziny, którym będzie się, dobrze żyło z nami, i przy których my będziemy się czuli szczęśliwi i bezpieczni.

 

O mnieKontakt
Jak pracuję

Na czym polega konsultacja

wychowanie

Podczas konsultacji behawiorystycznej skupiamy się na zgłoszonym przez Klienta problemie poprzez szukanie podstaw niepożądanego zachowania u psa. W dokładnym wywiadzie badam możliwe powody problemów, wyjaśniam podstawowe potrzeby zwierząt, których zaspokojenie jest niezbędne do szczęśliwego życia, czasami uczę bezpiecznych zabaw z czworonogiem, udzielam porad w zakresie żywienia, zdrowia, pielęgnacji, prowadzę terapię lękową, ułatwiam przystosowywanie się do nowego domu po adopcji, a także szanowanie zasad panujących w domu zarówno w przypadku szczeniąt, jak i psów dorosłych.

szkolenie

Nie prowadzę zajęć grupowych, na których psy jednocześnie uczą się komend. Nie traktuję psa jak „maszynki” do wykonywania poleceń. Czego zatem możesz się spodziewać? Pomagam w zbudowaniu więzi miedzy psem a jego przewodnikiem, by zwierzę chętnie z nim współpracowało. W ten sposób pracujemy nad potrzebnymi komendami, w zależności od potrzeb, w domu, jak i na spacerze. Podczas indywidualnych konsultacji uczę spokojnego chodzenia na smyczy, witania gości, przywołania, czystości itp.

kONSULTACJE ONLINE

Niezależnie, gdzie mieszkasz – w Polsce czy za granicą – możemy spotkać się online z wizją wykorzystując do tego Messengera, Skype, WhatsAppa lub telefon. Dzięki temu rozwiązaniu obserwuję Twoją relację z psem, pokazuję ćwiczenia, które wykonuję z moim psem, a po konsultacji otrzymujesz ode mnie szczegółowo opracowane podsumowanie wraz zaleceniami. Już kilkadziesiąt psów i ich opiekunów skorzystało z tego rozwiązania. Zapraszam!

jak pracuję

A wygląda to tak…

pierwsza konsultacja

Stawiam na  dobre poznanie psa, gdyż dopiero wtedy mogę właściwie określić podstawy jego zachowań. Dlatego pierwsza konsultacja jest nieco dłuższa, trwa co najmniej dwie godziny, kolejne zajmują około godziny. 

miejsce konsultacji

Na pierwszą konsultację dojeżdżam do Klienta, by zobaczyć psiaka w jego naturalnym środowisku. Podczas kolejnych spotkań, w zależności od potrzeb, pracujemy w różnych lokalizacjach.

Gdzie pracuję

Udzielam konsultacji behawiorystycznych na terenie Pruszkowa i okolicy, Warszawy, a także po wcześniejszym umówieniu Głowna i okolicy.

przytulisko dla zwierząt w Głownie

Udzielam 15 proc. rabatu zwierzętom adoptowanym z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. Warunkiem jest okazanie umowy adopcyjnej podpisanej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed konsultacją.

nic na siłę

Pozytywne metody szkoleniowe

Podczas pracy z psem nie stosuję obroży elektrycznych, zaciskowych, kolczatek itp. Nie podaję leków i nie wypisuję recept na środki wyciszające. Jedynie w przypadku psa agresywnego mogę poprosić o założenie kagańca, w trosce o własne bezpieczeństwo.

Moim celem jest wychowanie psa na zasadzie rozbudzenia w nim motywacji do współpracy z człowiekiem, a nie metod siłowych i awersyjnych.  

Podczas konsultacji wspólnie dobieramy odpowiednie dla psa techniki motywacyjne do treningu, dopasowujemy go do możliwości czasowych i umiejętności człowieka, prowadzimy dialog, w którym nie ma niestosownych pytań.

Rozmawiamy, by terapia psiaka była jak najbardziej skuteczna.