wolontariat

Pomagam. Bo lubię.
Jak pomagaćPrzytulisko dla Zwierząt
Jak działam

Mój wolontariat

Myślę, że można być wolontariuszem z wyboru, albo po prostu mieć to we krwi. Można się tym zarazić od kogoś lub po prostu się tego nauczyć. Ja pomagam od kiedy pamiętam. Już jako małe dziecko przekazywałam zabawki, z których wyrastałam biedniejszym dzieciom, włączałam się we wszystkie zbiórki organizowane w szkole, później sama zbierałam po rodzinie, znajomych z pracy rzeczy dla zwierząt lub rodzin w potrzebie, o których akurat się dowiedziałam.

Dlaczego Przytulisko dla Zwierząt w Głownie? Bo mieści się w mojej Małej Ojczyźnie. W mieście, z którego pochodzę. Pamiętam czasy, zanim ono jeszcze powstało, a mój Tata woził mnie tam do piesków. Po latach, w czasie mojej edukacji behawiorystycznej sama się do nich odezwałam, oferując pomoc. Zaczęłam od uczenia wolontariuszy, później udziału w lokalnych imprezach, gdzie promowaliśmy adopcję zwierząt, a teraz już nie wyobrażałam sobie „nie działać”.

 

         A jak ty możesz zacząć działać?
PRzeczytaj, może znajdziesz coś dla siebie.

Obecnie w Przytulisku pomagam ludziom i zwierzętom w  budowaniu mądrych i bezpiecznych relacji z adoptowanymi psiakami. Koordynuję i pomagam w prowadzeniu licznych akcji dobroczynnych, kontaktuję się z mediami i współadministruję social media. Większość mojego wolontariatu, to praca zdalna. Nie trzeba być na miejscu, by pomagać!

spacery z psami, przebywanie z kotami

Głowno znajduje się ok.30 km od Łodzi i Łowicza, 100 km od Warszawy. Jeśli masz możliwość poświęcić trochę czasu, przyjedź. Pomóż w socjalizacji zwierząt. To bardzo ułatwia ich adopcję.

transport zwierząt

Zwierzęta z Przytuliska znajdują domy w całym kraju. Niejednokrotnie sami musimy je tam wozić. W każdy weekend potrzebujemy kierowców, którzy nam pomogą. Może chcesz tak pomóc? Dysponujemy własnym samochodem, choć możesz w tym celu wykorzystać swój. Nie pokrywasz kosztów paliwa. Potrzebny tylko człowiek 🙂

ogłaszanie

Nikogo nie trzeba przekonywać do mocy internetu. Jeśli masz czas, skontaktuj się z Przytuliskiem i pomóż nam w regularnym ogłaszaniu zwierząt.

Grafik / fotograf

Piękne zdjęcie, poruszająca grafika, plakat, który ludzie z przyjemnością wieszają. Jeśli masz możliwość udzielenia takiej pomocy, nie zwlekaj!

Zorganizuj akcję

Każdy może w swojej szkole, pracy, wśród znajomych przeprowadzić zbiórkę darów. W Przytulisku zawsze potrzebna jest dobrej jakości karma, legowiska, gryzaki, żwir dla kotów, podkłady higieniczne dla maluchów…

Galeria HAU

Psy, które trafiają do schroniska marzą tylko o jednym – dać szansę innemu człowiekowi. Pokochać. A może Ty dasz szansę im?

GALERIA MIAU

Kocie pomruki rozbrzmiewają kojąco w kociarni. Ale to nie jest miejsce dla tych mruczków. To jeszcze nie jest dom…