Doris jest doskonałym przykładem na to, że wielkość psa nie ma nic wspólnego ani z odwagą ani z agresją. ????
To bardzo indywidualna kwestia, charakter i wynik doświadczeń danego zwierzęcia. Czasami potrzeba wiele czasu, godzin i cierpliwości, by nawet tak dużemu czworonogowi przywrócić wiarę i pewność siebie.

? Ta sunia jest przedstawicielką owczarków środkowoazjatyckich, bardzo dużych, silnych i trudnych w wychowaniu psiaków, których pierwotnym przeznaczeniem było stróżowanie i obrona stada przed niedźwiedziami i wilkami.

Pamiętajcie, że decydując się na psa, zwłaszcza rasowego lub w danym typie, powinniście dokładnie zapoznać się z opisem cech charakterystycznych dla jego rasy. Zastanówcie się, czy macie wystarczająco czasu, umiejętności, czy w Waszym domu są inne zwierzęta lub dzieci, dla których pies mógłby stanowić zagrożenie.

❗️ Decyzja o kupnie lub adopcji czworonoga powinna być gruntownie przemyślana. Jeśli nie jesteście pewni, już na tym etapie możecie skorzystać z pomocy behawiorysty. Chętnie doradzę, pomogę wybrać hodowlę i szczenię z miotu lub znaleźć organizację prozwierzęcą, a w niej zwierzę w sam raz dla Was.