Poznajcie Mikiego.
Czy patrząc na jego zdjęcie domyślacie się o czym chcę napisać?

????????

Kaganiec. Jeśli jest konieczność, by psiak go nosił, to pamiętajcie o trzech najważniejszych kwestiach:

? Należy właściwie dobrać kaganiec. Pies musi mieć w nim możliwość swobodnego otwierania pyska. To bardzo ważne, zwłaszcza w takie dni, jak obecnie, kiedy temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Jeśli psu jest gorąco, to nie poci się pod pachami, nie zrzuca natychmiast futra, tylko otwiera pysk i zieje. To jego metoda na ochłodzenie się. Uniemożliwienie tego może przyczynić się do wystąpienia udaru cieplnego.

? Jeśli wybieracie kaganiec, w którym pies ma chodzić, zdecydujcie się na ten w kształcie „kubełka”. Delikatnie wyglądające, materiałowe kagańce są przeznaczone do incydentalnego używania, np. podczas wizyty u weterynarza, ale też tylko tyle czasu, ile to niezbędne. Nawet, jeśli nie ma upałów, to pies zestresowany wizytą weterynaryjną będzie chciał ziać, tyle że ze stresu.

? Zanim założycie psu kaganiec, oswójcie go z nim. Można do tego użyć przysmaków, które będą nagrodą dla psa za swobodne podejście do kagańca lub włożenie do niego pyska. Zakładając kaganiec bez przygotowania możemy psa wystraszyć, przez co przestanie on być neutralny, a zwierzę będzie się stresowało już na sam jego widok.