Moli to półroczny szczeniak rasy border collie, wulkan pozytywnej energii. ?

Jak na przedstawicieli tej rasy przystało, jest niezwykle mądra, skora do współpracy… ale też wymagająca. Taki psiak ma szansę stać się niezwykłym towarzyszem i przyjacielem, o ile włożymy trochę wysiłku w prawidłowe wychowanie i zaspokojenie jego psich potrzeb.

❗️ WSKAZÓWKA na dziś:
Pamiętajcie o zaspakajaniu psich potrzeb.
? Jedzenie – podając karmę lub samodzielnie przygotowane posiłki, pamiętajcie, by co jakiś czas dodać do miski coś „ekstra”. Stymulacja zmysłu smaku jest często pomijana, ale bardzo ważna.
? Odpoczynek – po zabawie, ekscytującym spacerze, wizycie gości itp. pies powinien mieć w domu swoje miejsce, w którym może odpocząć, bez niepokojenia przez domowników.
? Zabawa – ważna jest różnorodność oferowanych zabaw. Poza szarpaniem czy aportowaniem, warto dobierać aktywności do danej rasy (lub typu).
? Poczucie bezpieczeństwa – dotyczy zwłaszcza opiekunów psów lękowych (choć tak naprawdę każdych!). Jeśli pies niewłaściwie się zachowuje, nie karzcie go krzykiem, czy przemocą fizyczną. Pozytywne wzmacnianie dobrych zachować poprawi pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa psiaka, a także wpłynie dobrze na waszą więź.