Dziś ważny i miły dzień. ? Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. ? 

Na Futrzonie nie może zabraknąć polecanych pozycji książkowych, w których oczywiście pojawia się wątek zwierzęcy. Jeśli nie wiecie, co kupić do czytania swoim Dzieciom podczas akcji #zostanwdomu, to zwróćcie uwagę na te kilka pozycji z naszej domowej biblioteczki.

? Misia i jej mali pacjenci Wydawnictwo Zielona Sowa – nasza ulubiona seria książek o małej dziewczynce, która ma w swoim domku na drzewie klinikę weterynaryjną. Tam, czasami ze wsparciem dziadka weterynarza pomaga zwierzętom, które potrzebują pomocy. Bardzo miła, pięknie ilustrowana książka ucząca wrażliwości na potrzeby zwierząt.

? Co robią psy/ Co robią koty Wydawnictwo Nasza Księgarnia – pozycje dla najmłodszych ze względu na grube kartki, choć zachwycają nawet siedmiolatkę. Dużo humoru, nieco wiedzy o psach i kotach, wspólne poszukiwanie kocich kryjówek w domu lub gra planszowa symulująca spacer z psem. Sprawdzi się już u trzylatka i rośnie wraz z dzieckiem ? 

? Psierociniec Wydawnictwo Wilga – ciekawa, wesoła książka o psim poecie, który tworząc psią poezję pomaga zwierzakom ze schroniska znaleźć dom. Można się pośmiać, zamyślić, poszukać inspiracji do wspólnego stworzenia wierszyka o domowym zwierzaku ? 

? Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach Wydawnictwo Prószyński i S-ka – książka dla starszaków i dzieci chodzących do szkoły, ze względu na przekaz i słownictwo, z którym maluchy mogą mieć problem. W ciekawy sposób, w formie przystępnych opowiadań wyjaśnia znaczenie używanych przez nas na co dzień powiedzeń. Warto ją mieć w swoim księgozbiorze. 

? Groszka, piesek który chciał mnie dziewczynkę, Wydawnictwo W.A.B. – obecnie trudno dostać tę pozycję w wersji książkowej, ale dostępny jest audiobook. Przewrotna książka, którą warto przeczytać dzieciom marzącym o swoim psiaku. Tym razem Groszka – piesek, prosi rodziców o swoje dziecko do zabawy, które zamieszka u nich w budzie. Tylko czy dziecko będzie chciało cały dzień biegać za psią piłeczką? 

Dziś jest doskonała okazja do zakupu książki dla dzieci. Może też tak zrobicie?